Nagy sikere volt a Répa mesének is, a Széles szájű béka éneknek is, de úgy általában mindennek. Pörgős volt, jókedvű, és én igazából ezt szerettem volna elérni. :)
Nagyjából így zajlott le... tervben, persze élőben jobb a legjobb a gyerekeket meghallgatni, ők teszik egyedivé a verseket, énekeket, mindent. :)
Évzáró előadás 2012
12-es Napközi, Temesvár - Magyar csoport
Antónia:
Köszöntő
Úgy dobog a kicsi szívem, mikor körülnézek,
Mennyi nénit, bácsit látok, mennyi sok vendéget.
Köszönjuk, hogy eljöttetek, szeretettel vártunk
Érezzétek magatokat nagyon jól minálunk.
Bevonulás – Kőketánc, kőketánc, kikereki tánc,
bekereki tánc kőketánc.
Aki nem lép egyszerre, nem
kap rétest estére, mert a rétes nagyon jó, óvodásoknak való.
Nem megyünk mi messzire,
csak a világ végére, ott sem ülünk sokáig, csak tizenkét óráig.
Kis, kis, kígyó, tekeredj a
fára, kis kis kígyó, tegeredj a fára.
Tekeredik a kígyó, tegereg a
fára, addig addig tekereg, mig leesik a sárba.
Tekeredik a kígyó, rétes
akar lenni, tekeredik a rétes, kigyó akar lenni.
Aki nem tud táncolni, menjen
haza aludni,
Lám én tudok táncolni, itt
akarok mulatni.
Hopp, Juliska, hopp,
Mariska, körben,
balra lépés,mellé a másik láb, stb...
Sej, gyere vélem egy pár táncra, vissza, jobbra lépés
Sej, gyere vélem egy pár táncra. Vissza, balra lépés, stb...
Sej, gyere vélem egy pár táncra, vissza, jobbra lépés
Sej, gyere vélem egy pár táncra. Vissza, balra lépés, stb...
Fogd a kontyod, hogy ne lógjon, párossával forgás kézenfogva
Sej, hogy a hajtűd ki ne hulljon, irányváltás
Sej, hogy a hajtűd ki ne hulljon. irányváltás
Fordulj bolha csosszantóra, fiúk taps, boka csapás, lányok kör közepén csossztanó
Járd meg a táncot régi módra,
Járd meg a táncot régi módra.
Így kell járni, úgy kell járni, lányok kettőt bálra, kettőt jobbra, fiúk bokázás
Sári, Kati tudja, hogy kell járni,
Sári, Kati tudja, hogy kell járni.
Csipkefa, bimbója, kihajlott az útra, rida-rida
bom-bom-bom, Kihajlott az útra.
Arra megy Jánoska, szakajt egyet róla, rida-rida
bom-bom-bom, szakajt egyet róla.
Körtéfa, körtéfa, kőrösi,
kerepesi körtéfa.
Várasi gazda, gyöngyösi tánc,
könnyűjáró kismenyecske
dobszerda.
Könnyűjáró kismenyecske
dobszerda.
Töröm, töröm a mákkot, sütök
vele kalácsot, icatola motola, neked adom Jancsika.
Júlia:
Gyerekek, gyerekek, szeretik
a perecet.
Sósat, sósat, jó ropogósat.
Aki vesz, annak lesz,
aki nem vesz, éhes lesz.
Kisegér, kisegér, minden lyukba belefér, belefér,
belefér, hiszen azért kisegér.
Nyuszi
fülét hegyezi, nagybajusszát pödöri,
Répát
eszik ropp, roppp, ropp, nagyot ugrik hopp, hopp, hopp.
Arthur, Albert, Petike, Anci :
Nyuszi, nyuszi, nyulacskám, ne félj tőlem, nincs puskám.
Van ám nekem egyebem, friss káposztalevelem.
Zsipp, zsupp, kenderzsupp, ha megázik kidobjuk. Tábi,
Ábel, Emese, Dórika, Antónia
Csepp, csepp, esőcsepp, szomjas a föld, itasd meg.
Szólj, síp szólj, Forró vízbe
teszlek, onnan is kiveszlek, Ábel, Emese, Tábi, Dórika,
kerék alá teszlek, onnan is
kiveszlek, szólj, síp, szólj!
Borsót főztem, jól megsóztam, meg is paprikáztam,
Ábele, bábele, fuss.
Éliás, Tóbiás, egy tál dödöle,
ettél-e belőle, utolsó három szótag
taps...
kertbe mentek a tyúkok, mind
megették a magot.
Antanténusz, szórakaténusz,
szóraka-tiki-taka.
ala-bala bambuszka.
ala-bala bambuszka.
Alexandra:
NAPSOROLÓ
Hétfőn
hentereg,
Kedden
kecmereg,
Szerdán
szendereg,
Csütörtökön
csak csücsül,
Pénteken
párnára dűl,
Szombaton
szundít szorgosan,
Vasárnap
horkol hangosan.
Fábián:
Egy – megérett a meggy.
Kettő – feneketlen teknő.
Három – majd hazavárom.
Négy – biz oda nem mégy.
Öt – leesett a köd.
Hat – hasad a pad.
Hét – dörög az ég.
Nyóc – zsíros a gombóc.
Kilenc – Kis Ferenc.
Tíz – tiszta víz.
Ha nem tiszta, Vedd vissza!
Ott a szamár, Megissza
Kettő – feneketlen teknő.
Három – majd hazavárom.
Négy – biz oda nem mégy.
Öt – leesett a köd.
Hat – hasad a pad.
Hét – dörög az ég.
Nyóc – zsíros a gombóc.
Kilenc – Kis Ferenc.
Tíz – tiszta víz.
Ha nem tiszta, Vedd vissza!
Ott a szamár, Megissza
Peti:
Mondok kilenc állatot,
cé betű van benne,
mondjad velem hibátlanul,
mintha könnyű lenne!
Cápa, fácán, boci, paci,
cinege meg katica,
koca, cinke, pici maci,
mondd utánam, Katica!
cé betű van benne,
mondjad velem hibátlanul,
mintha könnyű lenne!
Cápa, fácán, boci, paci,
cinege meg katica,
koca, cinke, pici maci,
mondd utánam, Katica!
Apacuka, fundaluka, fundakávé, kamanduka, hapcuk,
fundaluk, fundakávé kamanduk.
Kiment a ház az ablakon,
benne maradt a vénasszony.
Zsuppot kötött a hátára,
úgy ballagott a vásárra.
A rókának nincs nadrágja,
mert a posztó nagyon drága.
Ha a posztó olcsó volna,
a rókán is nadrág volna.
benne maradt a vénasszony.
Zsuppot kötött a hátára,
úgy ballagott a vásárra.
A rókának nincs nadrágja,
mert a posztó nagyon drága.
Ha a posztó olcsó volna,
a rókán is nadrág volna.
Hanna:
Piros az alma, piros a meggy.
Pettyes ruhámon piros a petty.
Tűzpiros szirmot bont a pipacs
virága,
s katicabogárkán piros a kabátka.
Szép piros csizmát hord a gólyamadár
is,
s vadrózsa nyakában piros a kaláris.
Zolika:
Ha virít a pittypang - sárga a
virága.
A barack, a körte: bársonyosan
sárga.
Sárga a kis méhek összegyűjtött
méze,
s éppilyen a kikelt kislibák pihéje.
Az érett búzának sárgul a kalásza -
aranysárga napfény csordogál le
rája.
Dávid:
Fehér a dér, fehér a hó. Fehér a
tej, a lágy cipó.
Fejünk fölött a magas égen bárányfelhő
száll
hófehéren... Nagyapa haja is ezüstfehér
-
fehéren csillog már rajta a dér.
Krisztián:
Kék a nyíló len virága, szitakötő fényes
szárnya,
Búzavirág cakkos szirma - s
csészémen is kék a minta.
Kék a szilva, kék a kökény, kishúgomon
kék a kötény.
S tán a kék ég festékcseppje csöppent
a kék nefelejcsre...
Csaba:
Zöld
a dinnye, zöld a kigyó,
Zöld
a falevél, zöld a szipirtyó,
Borsó
eszi a zöld békát, kaktusz tüskét, zöld uborkát.
Ha
a világ zöldebb lenne, a versembe beillene.
Erdő,
erdő, erdő
marosszéki kerek erdő
Mardár lakik benne,
Madár lakik tizenkettő
ll:Cukrot adnék annak a madárnak,
dalolja ki nevét a babámnak
csárdás kisangyalom, érted fáj a szívem nagyon:ll
Robi: Gazdag
Erzsi: Álmomban...
Álmomban hol
jártam?
Erdőben. S mit láttam?
Két nyulat, két szarkát,
kop-kop-kop, víg harkályt.
A nyulak füleltek,
két lábra leültek.
Erdőben. S mit láttam?
Két nyulat, két szarkát,
kop-kop-kop, víg harkályt.
A nyulak füleltek,
két lábra leültek.
Berci: A szarkák csörögtek,
csörögve pöröltek.
A harkály, kop-kop-kop,
koppantott egy nagyot.
Elillant az álmom,
még most is sajnálom.
csörögve pöröltek.
A harkály, kop-kop-kop,
koppantott egy nagyot.
Elillant az álmom,
még most is sajnálom.
Zöld erdőben, zöld mezőben sétálgat egy páva.
Kék a lába, zöld a szárnya, aranyos a tolla.
Hívott engem utitársnak, el is megyek véle,
Temesváron nincsen olyan legény, sej, aki nekem kéne.
Kék a lába, zöld a szárnya, aranyos a tolla.
Hívott engem utitársnak, el is megyek véle,
Temesváron nincsen olyan legény, sej, aki nekem kéne.
Bence:
Kányádi
Sándor: Kerekítő
Amott egy nagy kerek felhő,
alatta egy kerek erdő,
kerek erdőn kerek tisztás,
közepében kicsi kis ház,
abban lakik Kereki,
ki az erdőt kerüli.
alatta egy kerek erdő,
kerek erdőn kerek tisztás,
közepében kicsi kis ház,
abban lakik Kereki,
ki az erdőt kerüli.
Ábel
és Dórika:
Móricz
Zsigmond: Iciri -piciri
Ábel:
Hol volt hol nem…
Volt egyszer egy iciri piciri házacska; ott lakott egy iciri piciri kis macska. Dórika: Volt annak két iciri piciri kis ökre, rákaptak egy iciri piciri kis tökre. Ábel: Csizmát húz az iciri piciri kis macska, hová lett az iciri piciri barmocska. Dórika: Bejárta az iciri piciri kis erdőt, s nem leli az iciri piciri tekergőt. Ábel: Bejárja az iciri piciri kaszálót, s nem látja az iciri piciri kószálót. Dórika: Rátalál egy iciri piciri kis tökre, bánatában iciri picirit meglökte. Ábel: Felfordult az iciri piciri tököcske, benne a két iciri piciri ökröcske. Dórika: Megörült két iciri piciri ökrének: Vége van az iciri piciri mesének!
Cirmos cica jajj, hová lett a vaj,
Ott látom a bajusszodon, most lesz neked, jajj.
RÉPA MESE
Emese: Hol volt, hol
nem volt, hetedhét országon is túl, volt egy kicsi házikó. Abban lakott
apóka, anyóka, unoka, Bodri kutya, Cirmos cica és Egérke.
Apóka kiment a kertbe és ültetett egy répát. Megöntözte
és így bíztatgatta:
Apóka: Nőjj, nőjj,
répa, növekedj, jó édesre, szép kövérre, óriási nagyra.
Tábita: Meg is nőtt a
répa, jó édes lett, szép kövér lett, óriási nagy lett. Kiment hát apóka, hogy
kihúzza a répát. Nekiveselkedett, és húzta, vonta, cibálta, ráncigálta, de
hiába, nem mozdult a répa. Hívta hát
anyókát, hogy segítsen.
Apóka: Anyóka, gyere segíts kihúzni a répát!
Tábita: Anyóka a
konyhából sietett segíteni.
Anyóka: Jól van, jól
van, jövök már!
Antónia: Anyóka húzta apókát, apóka pedig csak húzta, vonta,
cibálta, ráncigálta a répát, de mind hiába, nem mozdult a répa. Hívta hát
anyóka az unokát:
Anyóka: Unoka, gyere
segíts kihúzni a répát.
Unoka: Jól van, jól van, jövök már!
Antónia: Nekiveselkedtek,
unoka húzta anyókát, anyóka húzta apókát, apóka pedig csak húzta, vonta,
cibálta ráncigálta a répát, de az meg sem mozdult. Ekkor unoka hívta Bodri
kutyát.
Unoka: Bodri kutya,
gyere segíts kihúzni a répát.
Tábita: Bodri épp a
kutyaól előtt szunyókált.
Bodri kutya: Vau, vau,
vau, jövök már, vau, vau!
Tábita: Bodri kutya
húzta unokát, unoka húzta anyókát, anyóka húzta apókát, apóka pedig csak
húzta, vonta, cibálta, ráncigálta, de hiába, nem mozdult a répa. Hívta hát
Bodri kutya, Cirmos cicát.
Bodri kutya: Vau, vau,
Cirmos cica, gyere segíts kihúzni a répát! Vau, vau!
Tábita: Cirmos cica
éppen a fa egyik ágán kényelmesen aludt. Felnézett.
Cirmos cica: Miaaauuuuuuuuuu,
miaaaaauuuuuu, olyan jót aludtam, miaaaauuuuuuuuuu, jövök már, miaaauuuuuuu.
Tábita: Cirmos nagy
álmosan leszállt a fáról, nagyot nyújtózkodott és odaandalgott a többiekhez
segíteni. Cirmos cica húzta Bodri
kutyát, Bodri kutya húzta unokát, unoka húzta anyókát, anyóka húzta apókát,
apóka pedig csak húzta, vonta, cibálta ráncigálta a répát, de még mindig nem
mozdult a répa. Ekkor hívta Cirmos
cica, Egérkét.
Cirmos cica: Miaaauuu,
Egérke, gyere segíts kihúzni a répát!
Emese: Meghallotta
Egérke az egérlyukból Cirmost, és szaladt segíteni.
Egérke: Cin, cin, jövök
már, cin cin!
Emese: Egérke húzta
Cirmos cicát, Cirmos cica húzta Bodri kutyát, Bodri kutya húzta unokát, unoka
húzta anyókát, anyóka húzta apókát, apóka nekiveselkedett és húzta, vonta
cibálta, ráncigálta, és egyszercsak hopsz, kifordult a répa a földből, mintha
ott sem lett volna.
Emese: Együtt
becipelték, meghámozták, feldarabolták. Anyóka finom levest főzött belőle,
mindenkinek jutott egy tányérral ebédre.
Antónia, Tábita, Emese: Itt a vége, fuss el véle, kerek erdő közepébe!
|
Én vagyok a széles
szájú béka,hát te ki vagy s mit eszel?
-én
vagyok a nyuszi és én répát eszem, hát te mit teszel?
-Megyek
tovább, mert én vagyok a széles szájú béka, hát te ki vagy s mit
eszel?
-Én
vagyok a kutyus és én csontot eszem, hát te mit teszel?
-Megyek
tovább, mert én vagyok a széles......
-én
vagyok a medve és én mézet is eszem, hát te mit teszel,
-megyek
tovább, mert én vagyok...
-Én
vagyok az egér és én sajtot eszem, hát te mit teszel?
-Megyek
tovább, mert én vagyok a széles....
-én
vagyok a hosszúcsőrü gólya s én széles száju békát eszem.
-
hm, olyat meg hol találsz?
Mind: Hát
a gólya nagyon bambán állt ott, mert ilyen szájú békát sose
látott, közben gyorsan elugrállt a béka, nem lett ő a gólya
tápláléka.
Lalalala...
Béka
a fatövén, ezeréves csudavén, ugrik a kövön át, keresi a vacsorát.
Nem
kell neki libamáj, szunnyogokra foga fáj,
Nem
kell neki tele tál, bogarakat vacsorál.
Róbert:
Hosszú lábú gólya
bácsi, mit akar kend vacsorázni?
Békahúst, brekeke, ugye milyen jó lenne?
Tessék hát belőle, mind elugrik előle!
Békahúst, brekeke, ugye milyen jó lenne?
Tessék hát belőle, mind elugrik előle!
BÚCSÚZTATÓ:
Egy boszorka van, három fia van,
Iskolába jár az egy. Másik bocskort varrni megy,
A harmadik itt a padon, a dudáját fújja nagyon,
de szép hangja van, danadanadan.
Emese:
Egyszer régen édesanyám
megfogta a kezemet,
Fábián: kicsit féltem, amikor
az óvodába vezetett.
megfogta a kezemet,
Fábián: kicsit féltem, amikor
az óvodába vezetett.
Tábita: Csodálkoztam: mennyi játék,
mennyi asztal, mennyi szék,
Dórika: gyorsan múlt a legelső nap,
gyorsan futott el a hét.
mennyi asztal, mennyi szék,
Dórika: gyorsan múlt a legelső nap,
gyorsan futott el a hét.
Antónia: Négy év telt el. Négyszer láttuk
az óvoda ablakán,
hogy zöld lombok integetnek,
vagy száraz ág van a fán.
az óvoda ablakán,
hogy zöld lombok integetnek,
vagy száraz ág van a fán.
Ábel:
Hanem közben úgy megnőttünk,
hogy az ágyunk kicsi már.
Peti: Mesesarok helyett ősszel
az iskola padja vár!
hogy az ágyunk kicsi már.
Peti: Mesesarok helyett ősszel
az iskola padja vár!
Peti: Úgy várom
a vakációt, úsztatok majd papírhajót
Felmászok
a körtefára, fütyülök az óvodára.
Dórika: Enyém
lesz az egész világ, felfedezős hegyi túrák
Felébredek
kakasszóra, egy- kettőre évnyitóra.
Hívogat az iskola, kapuját kitárja,
kis pajtásom gyere hát, menjünk iskolába.
Jó barátunk lesz a könyv és a fali tábla,
kis pajtásom gyere hát, menjünk iskolába.
Olvasunk és számolunk, vidám nóta járja,
kis pajtásom gyere hát, menjünk iskolába!
kis pajtásom gyere hát, menjünk iskolába.
Jó barátunk lesz a könyv és a fali tábla,
kis pajtásom gyere hát, menjünk iskolába.
Olvasunk és számolunk, vidám nóta járja,
kis pajtásom gyere hát, menjünk iskolába!
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése