2012. március 2., péntek

Állatok, márciuska

Az elmúlt két hétben az állatokról tanultunk. Persze két hét alatt nem tudtunk olyan sokmindent megtanulni, mint szerettük volna... és hát más az, ha a gyerek élőben látja, megfigyelheti az állatokat... no de, azért szerintem sikeres volt.
Első héten a házi állatokról, a ház körül élő az ember számára hasznos állatokról tanultunk.
Énekeltünk sokat, főleg a háziállatos héten:
Én elmentem a vásárba,
Kecske ment a kiskertbe,
Volt nekem egy kecském,
Egy kis malac röf-röf-röf,
Nyuszi ül a fűben,
Ha én cica volnék,
Cirmos cica haj,
Bociüboci tarka,
Kisegér, kisegér,,
Pál, Kata, Péter, jó reggelt...

Persze ezek között nem egy van, amelyiket játszani is lehet... sőt élvezettel játszottuk benn a teremben, ha már ki nem mehettünk...

Nagyon sok mesét olvastunk az Icinke-picinke mesekönyvből, meg elismételtük a Répa mesét, és végül A brémai muzsikusok is terítékre került.

A második állatos hetünkön a hazánkban élő vadállatokról tanultunk. A Kiscipó mese volt a bevezető, aztán ismerkedtünk az erdő állataial, találóskérdéseztünk, barkóbáztunk,
...énekeltünk:
Kiment a ház az ablakon,
Volt nekem egy kecském,
Béka a fatövén,...

A hetet újrameséléssel, ismétléssel, maszkfestéssel zártuk.

A képek sajnos elmaradtak...


Csütörtök, március 1 a márciuska osztás napja itt Romániában... A fiúk hoztak is a lányoknak... Aztán mindenki készített az édesanyjának is egyet.
Ezekről készítettem hamar egy képet mielőtt hazavitték volna a gyerekek. :)



Nincsenek megjegyzések: